تابلوفرش دستباف تبریز

تابلوفرش دستباف تبریز - مقدم

تولیدی فرش و تابلوفرش دستباف مقدم


تابلوفرش دستباف تبریز به فرش‌هایی گفته می‌شود که معمولاً جنبه تزیینی و آنتیک دارند. این فرش‌ها مانند تابلو قاب شده و بر روی دیوار نصب می گردد. این تابلوفرش ها عموما در اندازه های مختلف 30*50 سانت الی 2*3 متر بافته می شوند . تبریز در زمره یکی از بزرگترین تولید کنندگان تابلو فرش دستباف در دنیا می باشد.

بافت این نوع فرش‌ها در شهر سردرود یکی از بخش های شهرستان تبریز در استان آذربایجان شرقی ایران است که به عنوان پایتخت تابلوفرش جهان لقب دارد.

تابلوفرش دستباف تبریز قدمت 80 ساله دارد و طرح های این شهر به علت رنگ و ظرافت به کار رفته در بافت آنها از ارزش و مقبولیت بسیاری در ایران و سطح جهانی برخوردار هستند. تابلو فرش‌ دستباف تبریز اغلب در طرح و نقشه های تابلوهای فرانسوی ، گل و گلدان ، مینیاتور ، پرتره و آیات قرآنی بافته می شود و در یونسکو ثبت جهانی شده است.

گالری فرش مقدم

تولیدی فرش و تابلوفرش دستباف مقدم

امروزه تابلو فرش یکی از ملزومات دکوراسیون تزیینی خانه است که با زیبایی خیره کننده خود مورد توجه مردمی که به هنر و زیبایی علاقه خاص دارند، قرار گرفته است. تابلو فرش  های دستباف تبریز نه تنها در ایران طرفدارانی زیاد دارد بلکه اروپاییان، آمریکایی ها، اعراب و چینی ها نیز علاقه فراوان به این محصول نشان داده اند.

اخباربروزرسانی ها

تابلوفرشتابلوفرش دستبافتابلوفرش دستباف تبریزتبریزفرش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Button